Ahlatcı, yeniden Çorum İl başkanı seçildi.

Ana Sayfa » Haberler » Aday Haberleri » Ahlatcı, yeniden Çorum İl başkanı seçildi.

AK Parti Çorum İl Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi, yoğun bir katılım ve coşku içerisinde tamamlandı.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Fuar Kompleksi’nde gerçekleştirilen kongreye Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Çorum İl Koordinatörü ve Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli de katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I AYAKTA DİNLEDİLER

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise telekonferans sistemi ile kongreye katılarak hem parti çalışmalarını ve ülke gündemini değerlendirdi, hem de Çorumluları selamladı.

Partililer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı coşku içerisinde ve ayakta karşıladı.

PANDEMİ TERBİRLERİ…

Kongre sırasında pandemi sürecinden dolayı bazı tedbirler alındı. Salon girişinde ateş ölçümü yapılırken, hijyen kurallarına ve sosyal mesafeye de özen gösterildi.

Kongre, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Çorum İl Koordinatörü ve Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’nin divan başkanlığında yapılırken, İl Başkan Yardımcısı Murat Günay, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ile İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur da divanda görev aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede sırasıyla; İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Çorum Milletvekilleri Erol Kavuncu, Oğuzhan KayaAhmet Sami Ceylan ile Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal birer konuşma yaparak parti çalışmalarını, siyasi gündemi Çorum’da yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da telekonferans sistemi ile kongreye katılarak hem parti çalışmalarını ve ülke gündemini değerlendirdi, hem de Çorumluları selamladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 ilde düzenlenen AK Parti 7. Olağan Kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Reform adımlarıyla ilgili hazırlıkların kamuoyuna sunma aşamasına geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vizyonu olan tek parti AK Parti’dir, Cumhur İttifakı’dır. Diğerleri yalanlarla siyaset yapıyormuş gibi görünerek vakit öldürüyor. Daha kendi partisinin içindeki tacizlerin, tecavüzlerin hesabını veremeyenlerin bu ülkenin yönetimine talip olmaları kara mizah örneğidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Düzce, Çorum, Amasya, Bartın ve Karabük İl Kongreleri’ne Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla katıldı.

Partililer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ayakta dinlerken, kendisini coşku içinde selamladı.

AHLATCI GÜVEN TAZELEDİ

Yapılan seçimlere ise Yusuf Ahlatcı başkanlığında tek liste ile gidildi.

Ahlatcı, güven tazeleyerek yeniden il başkanı seçilirken, yönetim organları da yeniden belirlendi.

600 delegenin oy kullandığı kongrede yönetim kurulu sayısı 30’dan 40’a çıkarıldı. 40 asil ve 20 yedek yönetim kurulu üyesinin yanı sıra Disiplin Kurulu’na 3 asil 2 yedek toplam 5 kişi, Demokrasi ve Hakem Kurulu’na 5 asil 5 yedek toplam 10 kişi, Büyük Kongre Delegesi olarak 9 kişi seçildi.

KONGREYE KİMLER KATILDI

Kongreye; Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Çorum İl Koordinatörü ve Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, 15 Temmuz şehidi Erol Olçok’un ağabeyi Cevat Olçok, eski Çorum Milletvekilleri; Salim Uslu, Cahit Bağcı, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Ahmet Aydoğmuş, Adnan Türkoğlu, eski Belediye Başkanları Muzaffer Külcü, Zeki Gül, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, parti yönetimi, kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

24 Ocak 2021

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz